USA Roadtrip VIII: 17 foto’s waardoor je Big Sur wilt bezoeken

door Explorista

Zeg de woorden ‘Big Sur’ tegen een Amerikaan, en die pakt meteen zijn spullen in. Big Sur wordt ook wel gezien als de mooiste weg van de Verenigde Staten. De route 1, die via de kust vanaf Carmel tot aan ongeveer San Simeon kronkelt rondom heuvels, glijdt langs stranden, en biedt fantastische uitzichten over paradijselijke baaitjes. Wij deden ‘m ook. Waarschuwing: na deze post wil je meteen op reis. 

Ik was natuurlijk fantastisch voorbereid. Note to self: dingen zien op Pinterest is niet voldoende om een hele trip naar toe te plannen. Daadwerkelijk de route googlen en de hoogtepunten opschrijven is ook wel belangrijk. Zo riep ik namelijk halverwege de route: ‘Oh, hier moeten we afslaan, want daar zijn watervallen’. Je raadt het. Ik heb geen waterval gezien. Bleek dat de twee plekken simpelweg met dezelfde letter begonnen. #reizenmetMilou

BigSur1

BigSur5

BigSur8
Daarentegen kwamen we daardoor wel op een prachtige locatie terecht: Pebbles Beach. Een privé gebied waarvoor je tien dollar entree betaalt. Maar ja, watervallen hè? (Die waren er dus niet). Uiteindelijk bleek het een plek met resorts en golfbanen, maar dan wel in de mooiste natuur ever. Elke paar minuten stopten we bij een nieuw uitzichtpunt, waar we zeeleeuwen, parelwitte stranden en het klassieke plaatje bovenaan de post zagen. Wonderschoon.

Daarna vervolgen we onze route door dunbevolkte gebieden, met dramatische hoogteverschillen, donkere bossen en totaal geen radioverbinding. Ik kan er weinig over zeggen. Het was prachtig. De foto’s spreken voor zich. Honderd punten als je kunt raden hoe ‘Pebbles Beach’ aan zijn naam komt.

BigSur16

BigSur17

BigSur19

BigSur20

BigSur14

BigSur12

BigSur10

BigSur11

BigSur7

BigSur6

BigSur2

BigSur3

BigSur4

Hoe hoog staat Big Sur op jouw bucketlist?

Misschien vind je dit ook interessant

25 reacties

Petra 30 oktober, 2014 - 08:00

Eh, nouja, nu wel hoog op mijn wishlist! (Maar mijn hele wishlist is een gedeelde nummer 1 geloof ik, haha). Mooi! Ik had er nog nooit van gehoord!

Plaats een reactie
Explorista 30 oktober, 2014 - 10:58

Mijn hele wishlist rijkt ook tot aan de maan, haha.

Plaats een reactie
yvonnelaura 30 oktober, 2014 - 08:59

Prachtige foto’s!

Plaats een reactie
Stéphanie | Expeditie Aardbol 30 oktober, 2014 - 09:54

Gave foto’s Milou!

Plaats een reactie
Explorista 30 oktober, 2014 - 11:00

Dankjewel! Lieve complimentjes :)

Plaats een reactie
Lisa 30 oktober, 2014 - 10:25

Eum… nu? Ja, heel hoog! Toch fantastisch hoeveel soorten natuur de VS te bieden heeft, hé?

Plaats een reactie
Explorista 30 oktober, 2014 - 11:01

Absoluut! Een klein stukje verderop zit je alweer in de woestijn of in een skiresort. Heel bijzonder!

Plaats een reactie
Linda 30 oktober, 2014 - 11:11

Wauw! Prachtige foto’s!

Plaats een reactie
Explorista 30 oktober, 2014 - 11:15

Dankjewel, wat een lief compliment! Het is moeilijk om lelijke foto’s te maken daar!

Plaats een reactie
Rianne 30 oktober, 2014 - 12:58

Wat een prachtige foto’s Milou!

Plaats een reactie
Explorista 30 oktober, 2014 - 13:01

Dankjewel :D

Plaats een reactie
Farah - Food and other Friends 30 oktober, 2014 - 21:52

Nog nooit van gehoord, maar wat een prachtige foto’s!

Plaats een reactie
Explorista 30 oktober, 2014 - 23:59

Dankjewel, wat lief!

Plaats een reactie
Alfons 31 oktober, 2014 - 10:59

De Big Sur stond ook hoog op mijn lijstje voor mijn trip door West-Amerika, maar m’n navigatie stuurde me via de snelweg richting San Francisco, oeps! Dankzij je mooie foto’s kan ik iig nog even meegenieten en Pebbles Beach staat bij deze genoteerd, want ik ga zeker nog eens terug naar Californië.

Plaats een reactie
Explorista 31 oktober, 2014 - 11:03

Haha oeps! Nouja, dat is bijna net zo erg als dat ik gewoon de compleet verkeerde naam van een bezienswaardigheid had opgeschreven en dus naar het verkeerde ging. (Al was Pebbles Beach geen straf ;-)).

Plaats een reactie
Sandra 31 oktober, 2014 - 11:45

Ja, Californië! Zo’n mooie en liefdevolle staat… Ik schreef er gisteren ook al een hele blogpost over haha! Wat een geweldige foto’s, erg mooi! En dat Pebbles Beach… Ja, ja, ik weet het ergens wel hoor, die naam! Had dat niet met rotsen ofzo te maken? Of Mexicanen?! Nou, misschien weet ik het toch niet… Maar ik wíl die 100 punten!

Plaats een reactie
Explorista 31 oktober, 2014 - 11:53

Hahahaha. Zie je al die pebbles niet op dat strand? ;-)

Plaats een reactie
Sandra 31 oktober, 2014 - 19:07

Hahahhaha OH MIJN GOD, ik ben dom!!!!

Plaats een reactie
Wesley op Reis 1 november, 2014 - 04:16

Dat ziet er zo prachtig uit! Dat staat zeker op mijn verlanglijstje!

Plaats een reactie
Nathalie 1 november, 2014 - 22:37

wauw… ik ben verliefd..

Plaats een reactie
Sofie 2 november, 2014 - 22:09

Big Sur staat al een tijdje op mijn bucket list, en nu door deze foto’s nog meer:)
Ik hoop in 2015 terug naar de VS te kunnen reizen. Nog zoveel te ontdekken daar!

Plaats een reactie
Explorista 3 november, 2014 - 09:45

Absoluut!

Plaats een reactie
Marcella 9 november, 2014 - 16:39

Wauww wauww, wat een geweldige foto’s! Jammer dat wij dit gebied gemist hebben tijdens onze roadtrip in 2011. Het is echt te gek! Mochten we ooit eens terug gaan, dan weet ik ’t wel! Super!

Plaats een reactie
Explorista 9 november, 2014 - 19:01

Dankjewel lieve Marcella!

Plaats een reactie
Lenneke 17 november, 2014 - 12:17

Dit staat al zolang op mijn wishlist. Zoiezo komt daar veel Noord-Amerika op voor haha

Plaats een reactie

Laat een reactie achter